Dosadašnji laureati

Najbolji sportaši Grada Pule po godinama i kategorijama

2015.godina

Sportašica DORJA ZANETIĆ, Atletski klub „ISTRA“
Sportaš DOMINIK DRUŽETA, Judo klub „ISTARSKI BORAC“
Ženska ekipa ATLETSKI KLUB „ISTRA“
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica LARA KLIBA, Judo klub „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportaš BRUNO BLAŠKOVIĆ, Plivački klub „PULA“
Sportašica s invaliditetom MIRJA RUŽNJAK, Biciklistički klub „PULA“
Sportaš s invaliditetom DAVOR KOMAR, Boćarski klub „ISTRIJANA
Životno djelo ĐANI ROJNIĆ-BOKS, DORIJAN ČALIĆ-BOKS,
NIKOLA PERAIĆ-BOĆANJE, MIRKO JURIČIĆ-ŠKOLSKI SPORT
Posebne nagrade JUBILARNE NAGRADE: BOKSAČKI KLUB „PULA“-70. GODINA, JEDRILIČARKI KLUB VEGA-130 GODINA, VESLAČKI KLUB „ISTRA“-130 GODINA, KOŠARKAŠKI KLUB „STOJA“-40 GODINA.
2014. godina
Sportašica BARBARA BELUŠIĆ, Atletski klub „ISTRA“
Sportaš MARKO ČALIĆ, Boksački klub „PULA“
Ženska ekipa ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB „PULA“
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica DORJA ZANETIĆ, Atletski klub „Istra“
Najperspekt. sportaš DOMINIK DRUŽETIĆ, Judo klub „Istarski borac“
Sportašica s invaliditetom MIRJANA RUŽNJAK
Sportaš s invaliditetom DAVOR KOMAR
Životno djelo DR. MARINO DEROSSI- JUDO, DR. ZDENKO MITAR -BOKS, JOSIP NADENIĆ-  TRČANJE I ŠAH,  IVAN MARTINČIĆ-  JEDRENJE
Posebne nagrade JUBILARNA NAGRADE ZA 40 GODINA DJELOVANJA STOLNOTENISKI KLUB „PULA“  i BOĆARSKI KLUB „PULA“ ZA RAZVOJ BOĆARSKOG SPORTA.
2013. godina
Sportašica BARBARA BELUŠIĆ, Atletski klub „ISTRA“
Sportaš MARKO ČALIĆ, Boksački klub „PULA“
Ženska ekipa ATLETSKI KLUB „ISTRA“
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica CHIARA PERUŠKO klub „PULA“
Najperspekt. sportaš LUKA PALISKA , TRIATLON KLUB „PULA“
Sportašica s invaliditetom MIRJANA RUŽNJAK
Sportaš s invaliditetom DAVOR KOMAR
Životno djelo ANTON PERUŠKO, ANTON ILIĆ, BORIS SILJAN,
Posebne nagrade

NK „ŠTINJAN“ -80 GODINA,JK „ISTARSKI BORAC“

50 GODINA, PLIVAČKI KLU „PULA“ 35 GODINA,

SD HAKL 25 GODINA- MOJA ULICA MOJA EKIPA, KSRG „GAZELA“ OSTVARENI VRHUNSKI REZULTATI U GRUPNIM VJEŽBAMA NA KADETSKOM PRVENSTVU HRVATSKE.

2012. godina
Sportašica TEA MILOŠ, Dutalon klub „PULA“
Sportaš MARKO ČALIĆ, Boksački klub „PULA“
Ženska ekipa VESLAČKI KLUB „ISTRA“
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica ANDREA SANDRIĆ, Jedrilič..“ULJANIK LOVIDBA“
Najperspekt. sportaš BRUNO BLAŠKOVIĆ, Plivački klub „PULA“
Sportašica s invaliditetom MIRJANA RUŽNJAK, Biciklistički klub „PULA“
Sportaš s invaliditetom DAVOR KOMAR, Boćarski klub „ISTRIJANA“
Životno djelo MARIJA JANKOVIĆ, DRAGAN STANKOVIĆ, DARIO KORACA
Posebne nagrade DEAN ILIĆ, trener Judo kluba “ISTASKI BORAC“
2011. godina
Sportašica SARA VILIĆ, triatlon
Sportaš DAMIR ISLAMBAŠIĆ, Judo
Ženska ekipa ŽENSKI STOLNOTENISKI KLUB„PULA“
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica TEA MILOŠ, Triatlon klub „PULA“
Najperspekt. sportaš MTEJ GRUBIŠA. Judo klub „Istarski borac“
Sportašica s invaliditetom MIKELA RISTOSKI, Atletski klub „Istra“
Sportaš s invaliditetom MARKO ULEŽIĆ, Ateltski klub „ISTRA“
Posebne nagrade BOKSAČKI KLUB „PULA“, 65G.DJELOVANJA, NOGOMETNI KLUB „ISTRA“ 50.G. DJELOVANJA, VESLAČI IVAN PITON I PATRIK JARNJAK DVOJAC BEZ KORIMILARA-VK „ISTRA“

Razvoj i doprinos u sportu

50 g. SOFK-e

 

POSHUMNO: MATE PARLOV. ALDO DROSINA, JOŽE SEVER, ALDO BANOVAC, LINO BELUŠIĆ, EDUARDO RAJKOVIĆ, DANE MIRKOVIĆ, ANTON RASO, ĐORĐE JANOŠEVIĆ, VLADIMIR ŠEŠELJA, NEREO BUTKOVIĆ, ARUDINO NEFAT .

OSTALI: PRILOG

2010. godina
Sportašica SABINA CEROVAC, taekwondo
Sportaš DAMIR ISLAMBAŠIĆ, judo
Ženska ekipa ŽENSKI RUKOMETNI KLUB „ARENA“
Muška ekipa VESLAČKI KLUB „ISTRA“
Najperspekt. sportašica VALERY ŠVIGIR, plivanje
Najperspekt. sportaš SAŠA LJUBOJEVIĆ, teakwondo
Sportašica s invaliditetom MIKELA RISTOSKI, atletika
Sportaš s invaliditetom MARKO ULEŽIĆ, atletika
Životno djelo FRANKO BUTKOVIĆ, LJUBOMIR CEROVAC, ANDRIJA JERGOVIĆ, DRAGAN RUŽNJAK
Posebne nagrade ELVIS ORBANIĆ, TRENER VK“ISTRA“, DANIJEL TEMIN, TRENER OSOBA S INVALIDITEOM AK “ISTRA“, SLAVICA BONIĆ, TRENER MRK „ARENA“-ULAZAK U PREMIJER LIGU, BOKSAČKI KLUB „PULA“ 65.-GODIŠNJICU RADA I DJELOVANJA
2009. godina
Sportašica IVANKA BILOBRK, stolni tenis
Sportaš MARKO PEREŠA, jedrenje
Ženska ekipa ŽENSKI RUKOMETNI KLUB  ARENA
Muška ekipa JUDO KLUB “ISTARSKI BORAC”
Najperspekt. sportašica VALERY ŠVIGIR, plivanje
Najperspekt. sportaš ALEN MELON, atletika
Sportašica s invaliditetom MIKELA RISTOSKI, atletika
Sportaš s invaliditetom MLADEN JURADA,
Rezultati i niz godina rada JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“, PLIVAČKI KLUB „PULA“, ATLETSKI KLUB „ISTRA“, ŠAHOVSKI KLUB „PULA“
Životno djelo DRAGO JANIĆ, MARIO ČERNJUL, DANIJEL KRELJA I STANKO HAUTZ
2008. godina
Sportašica MATEJA PETRONIJEVIĆ, jedrenje
Sportaš DAMIR ISLAMBAŠIĆ, judo
Ženska ekipa ODBOJKAŠKI KLUB “OTP BANKA”
Muška ekipa JUDO KLUB “ISTARSKI BORAC”
Najperspekt. sportašica TAJANA GANIĆ, jedrenje
Najperspekt. sportaš FILIP MATIKA, jedrenje
Sportašica s invaliditetom MIKELA RISTOVSKI, atletika
Sportaš s invaliditetom RAMON BAJČINOVCI, atletika
Životno djelo MIRJANA RUŽNJAK, PERO TADIĆ, NEREO BUTKOVIĆ, MATIJA ROJNIĆ, JOSIP PINO LITAR, ALESIO BILETIĆ, MOJMIL ZUBAN, LIVIO MATOŠEVIĆ
Posebne nagrade JUDO KLUB ISTARSKI BORAC, JUDO KLUB PULAFIT, NENAD FERČEC
2007. godina
Sportašica SABINA CEROVAC, taekwon do
Sportaš GORAN KOSOVIĆ, taekwon do
Ženska ekipa ŽENSKI RUKOMETNI KLUB  „ARENA“
Muška ekipa JUDO KLUB “ISTARSKI BORAC”
Najperspekt. sportašica TAJANA GANIĆ, jedrenje
Najperspekt. sportaš MIHOVIL TURČINOVIĆ, plivanje
Sportašica s invaliditetom MIRJANA RUŽNJAK, atletika
Sportaš s invaliditetom GRACIJANO TURČINOVIČ, atletika
Životno djelo SAVO ILIĆ, ZLATKO HOMOKI,SLAVOLJUB BOŠKOVIĆ, MILAN VITASOVIĆ, MIROSLAV HLUŠIČKA
Posebne nagrade HK ISTARSKI BORAC, TAJANA GANIĆ, FILIP MATIKA, DUBRAVKO KOLEC, IVAN MARTINČIĆ
2006. godina
Sportašica MATEA PETRONIJEVIĆ, jedrenje
Sportaš MIRSAD AHMETI, boks
Ženska ekipa ODBOJKAŠKI KLU  “OTP BANKA”
Muška ekipa STOLNOTENISKI KLUB  “PULA”
Najperspekt. sportašica MATEA IKIĆ, odbojka
Najperspekt. sportaš MARKO PEREŠA, jedrenje
Sportašica s invaliditetom MIRJANA RUŽNJAK, atletika
Sportaš s invaliditetom GRACIJANO TURČINOVIČ, atletika
Životno djelo SERGIO SCORIA, ALDO BURŠIČ, DINO MAKOVAC
Posebne nagrade VK “ISTRA”, BK “PULA”
2005. godina
Sportašica NEVENA LENĐEL, atletika
Sportaš MILOŠ VUKOTIĆ, judo
Ženska ekipa ODBOJKAŠKI KLU  “OTP BANKA”
Muška ekipa JUDO KLUB “ISTARSKI BORAC”
Najperspekt. sportašica SARA AMBRUŠ, plivanje
Najperspekt. sportaš MARKO ČALIĆ, boks
Sportašica s invaliditetom  
Sportaš s invaliditetom  
Životno djelo LUKA BELIĆ, DAVOR CRNOBORI i JOSIP CVETKO
Posebne nagrade