Proglašenje najboljih sportaša grada Pule u 2016.godini

Sportska zajednica Grada Pule dana 17. ožujka 2017.godine u Domu hrvatskih branitelja u Puli, proglasila je najbolje sportaše grada Pule za 2016. godinu u osam kategorija. Uz ova priznanja i nagrade dodijeljene su  nagrade za ostvarena vrhunska dostignuća u razvoju sporta I  klubovima  koji obilježavaju godišnjice djelovanja. Nagrade su uručili predsjednik Sportske zajednice  Grada Pule Milan Sead  Soldatić te Elena Puh Belci, zamjenica gradonačelnika Grada Pule.

Klubovi koji  obilježavaju godišnjice : Hrvački klub “Istarski borac” 60.godina, te Boćarski klub“ Veruda“ 35 g. postojanja.

Najperspektivnijom sportašicom Pule za 2016.g. proglašena je judašica Istarskog borca Lara Kliba, osvajačica 3.mjesta na EU prvenstvu kadetkinja. Najboljom sportašicom proglašena je Dorja Zanetić, atletičarka AK „Istra“ , dvostruka državna prvakinja na 60 m u dvorani , prvakinja Hrvatske na 60m,100m i 300m za kadete i članica kadetske reprezentacije.

Najperspektivniji je sportaš Pule za 2016. plivač Pule, Bruno Blašković,  dvostruki državni prvak u plivanju na 50 m slobodno u mlađe seniorskoj i juniorskoj kategoriji. Najbolji je sportaš Dominik Družeta, judaš Istarskog borca i osvajač zlatne medalje na EP u kategoriji juniora,1.mjesto na PH za mlađe seniore i član ekipe koja je osvojila 1. Hrvatsku judo ligu.

Najuspješnija je pulska ekipa mlađe juniorska štafeta Atletskog kluba “Istra”; u sastavu: Debora Kodan, Lucia Vareško, Wanda Haber i Dorja Zanetić i Ana Išić, koje su i državne prvakinje u štafeti 4 x 100 m i štafeti 4 x 400 m.za juniorke.

Najuspješnija je momčad Pule Judo klub “Istarski borac”, koji su osvajači 1. mjesta u I HJL za seniore.

Naj sportašica s invaliditetom Pule je Mirjana Ružnjak, članica Biciklističkog kluba “Pula”, osvajačica EURO CUP-a C1, cestovne utrke handbike WH4 u Beogradu.

Naj sportaš s invaliditetom je Davor Komar, član Boćarskog kluba “Istrijana” Pula, državni prvak na Kupu Hrvatske u Požega, BC4.

Nagrade za životno djelo Sportske zajednice Grada Pule za 2016-tu godinu osvojili su: Eligio Mario Rendi ( jedrenje), Otmar Gerlić ( boks),te Davor Mišković ( košarka).

LAUREATI

Sportašica DORJA ZANETIĆ, Atletski klub „ISTRA“
Sportaš DOMINIK DRUŽETA, Judo klub „ISTARSKI BORAC“
Ženska ekipa ATLETSKI KLUB „ISTRA“ Juniorska štafeta (Debora Kodan, Lucia Vareško, Wanda Haber, Dorja Zanetić i Ania Išić)
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica LARA KLIBA, Judo klub „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportaš BRUNO BLAŠKOVIĆ, Plivački klub „PULA“
Sportašica s invaliditetom MIRJA RUŽNJAK, Biciklistički klub „PULA“
Sportaš s invaliditetom DAVOR KOMAR, Boćarski klub „ISTRIJANA
Životno djelo

ELIGIO MARIO RENDI – jedrenje

OTMAR GERLIĆ – boks

DAVOR MIŠKOVIĆ – košarka

Posebne nagrade

60.godina postojanja hrvačkog kluba “ISTARSKI BORAC”

35.godina postojanja boćarski klub “VERUDA”

 

Dosadašnji laureati

Najbolji sportaši Grada Pule po godinama i kategorijama

2017.godina

Sportašica ANDREA ROJNIĆ, Hrvački klub „ISTARSKI BORAC“
Sportaš DOMINIK DRUŽETA, Judo klub „ISTARSKI BORAC“
Ženska ekipa ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB „PULA-ČRNJA TURS“
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica LARA KLIBA, Judo klub „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportaš FABIO IPSA, Veslački klub „ISTRA“
Sportašica s invaliditetom MELISA OSMANOVIĆ, Boćarski klub „ISTRIJANA“
Sportaš s invaliditetom DAVOR KOMAR, Boćarski klub „ISTRIJANA
Životno djelo GORDANA NIKOLIĆ – gimnastika,SRBA STANKOVIĆ – boks, VALTER TURKOVIĆ – veslanje, BRUNO ŽUŽIĆ – kuglanje
Posebne nagrade

Đeni Blarežina, Sanja Peranić Pošić, Salja Sijarić i

Siniša IvankoviĆ- Izuzetni rezultati u školskom sportu u 2017

70 GODINA postojanja i rada AUTO KLUB PULA-ROVINJ         50 GODINA postojanja i rada KLUGLAČKI KLUB „PULA“          25 GODINA postojanja i rada TRIATLON KLUB “PULA”

BORNA ZOHIL, ostvareni rezultati pri Hrvatskom paraolimpijskom odboru.

Natali i Antonio Žgomba, Plivački klub „Arena“ ostvareni vrhunski rezultati pri Hrvatskom sportskom savezu gluhih

2016.godina

Sportašica DORJA ZANETIĆ, Atletski klub „ISTRA“
Sportaš DOMINIK DRUŽETA, Judo klub „ISTARSKI BORAC“
Ženska ekipa ATLETSKI KLUB „ISTRA“ Juniorska štafeta /Debora
Kodan,Lucia Vareško, Wanda Haber, Dorja Zanetić i Ania
Išić)
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica LARA KLIBA, Judo klub „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportaš BRUNO BLAŠKOVIĆ, Plivački klub „PULA“
Sportašica s invaliditetom MIRJA RUŽNJAK, Biciklistički klub „PULA“
Sportaš s invaliditetom DAVOR KOMAR, Boćarski klub „ISTRIJANA
Životno djelo

Eligio Mario Rendi – jedrenje, Otmar Gerlić boks,

Davor Mišković – košarka

Posebne nagrade

60 GODINA POSTOJANJA HRVAČKOG KLUBA „ISTARSKI BORAC“,                                                                                                                                                                       35  GODINA POSTOJANJA BOĆARSKI KLUB „VERUDA“

2015.godina

Sportašica DORJA ZANETIĆ, Atletski klub „ISTRA“
Sportaš DOMINIK DRUŽETA, Judo klub „ISTARSKI BORAC“
Ženska ekipa ATLETSKI KLUB „ISTRA“
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica LARA KLIBA, Judo klub „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportaš BRUNO BLAŠKOVIĆ, Plivački klub „PULA“
Sportašica s invaliditetom MIRJA RUŽNJAK, Biciklistički klub „PULA“
Sportaš s invaliditetom DAVOR KOMAR, Boćarski klub „ISTRIJANA
Životno djelo ĐANI ROJNIĆ-BOKS, DORIJAN ČALIĆ-BOKS,
NIKOLA PERAIĆ-BOĆANJE, MIRKO JURIČIĆ-ŠKOLSKI SPORT
Posebne nagrade JUBILARNE NAGRADE: BOKSAČKI KLUB „PULA“-70. GODINA, JEDRILIČARKI KLUB VEGA-130 GODINA, VESLAČKI KLUB „ISTRA“-130 GODINA, KOŠARKAŠKI KLUB „STOJA“-40 GODINA.
2014. godina
Sportašica BARBARA BELUŠIĆ, Atletski klub „ISTRA“
Sportaš MARKO ČALIĆ, Boksački klub „PULA“
Ženska ekipa ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB „PULA“
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica DORJA ZANETIĆ, Atletski klub „Istra“
Najperspekt. sportaš DOMINIK DRUŽETIĆ, Judo klub „Istarski borac“
Sportašica s invaliditetom MIRJANA RUŽNJAK
Sportaš s invaliditetom DAVOR KOMAR
Životno djelo DR. MARINO DEROSSI- JUDO, DR. ZDENKO MITAR -BOKS, JOSIP NADENIĆ-  TRČANJE I ŠAH,  IVAN MARTINČIĆ-  JEDRENJE
Posebne nagrade JUBILARNA NAGRADE ZA 40 GODINA DJELOVANJA STOLNOTENISKI KLUB „PULA“  i BOĆARSKI KLUB „PULA“ ZA RAZVOJ BOĆARSKOG SPORTA.
2013. godina
Sportašica BARBARA BELUŠIĆ, Atletski klub „ISTRA“
Sportaš MARKO ČALIĆ, Boksački klub „PULA“
Ženska ekipa ATLETSKI KLUB „ISTRA“
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica CHIARA PERUŠKO klub „PULA“
Najperspekt. sportaš LUKA PALISKA , TRIATLON KLUB „PULA“
Sportašica s invaliditetom MIRJANA RUŽNJAK
Sportaš s invaliditetom DAVOR KOMAR
Životno djelo ANTON PERUŠKO, ANTON ILIĆ, BORIS SILJAN,
Posebne nagrade

NK „ŠTINJAN“ -80 GODINA,JK „ISTARSKI BORAC“

50 GODINA, PLIVAČKI KLU „PULA“ 35 GODINA,

SD HAKL 25 GODINA- MOJA ULICA MOJA EKIPA, KSRG „GAZELA“ OSTVARENI VRHUNSKI REZULTATI U GRUPNIM VJEŽBAMA NA KADETSKOM PRVENSTVU HRVATSKE.

2012. godina
Sportašica TEA MILOŠ, Dutalon klub „PULA“
Sportaš MARKO ČALIĆ, Boksački klub „PULA“
Ženska ekipa VESLAČKI KLUB „ISTRA“
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica ANDREA SANDRIĆ, Jedrilič..“ULJANIK LOVIDBA“
Najperspekt. sportaš BRUNO BLAŠKOVIĆ, Plivački klub „PULA“
Sportašica s invaliditetom MIRJANA RUŽNJAK, Biciklistički klub „PULA“
Sportaš s invaliditetom DAVOR KOMAR, Boćarski klub „ISTRIJANA“
Životno djelo MARIJA JANKOVIĆ, DRAGAN STANKOVIĆ, DARIO KORACA
Posebne nagrade DEAN ILIĆ, trener Judo kluba “ISTASKI BORAC“
2011. godina
Sportašica SARA VILIĆ, triatlon
Sportaš DAMIR ISLAMBAŠIĆ, Judo
Ženska ekipa ŽENSKI STOLNOTENISKI KLUB„PULA“
Muška ekipa JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“
Najperspekt. sportašica TEA MILOŠ, Triatlon klub „PULA“
Najperspekt. sportaš MTEJ GRUBIŠA. Judo klub „Istarski borac“
Sportašica s invaliditetom MIKELA RISTOSKI, Atletski klub „Istra“
Sportaš s invaliditetom MARKO ULEŽIĆ, Ateltski klub „ISTRA“
Posebne nagrade BOKSAČKI KLUB „PULA“, 65G.DJELOVANJA, NOGOMETNI KLUB „ISTRA“ 50.G. DJELOVANJA, VESLAČI IVAN PITON I PATRIK JARNJAK DVOJAC BEZ KORIMILARA-VK „ISTRA“

Razvoj i doprinos u sportu

50 g. SOFK-e

 

POSHUMNO: MATE PARLOV. ALDO DROSINA, JOŽE SEVER, ALDO BANOVAC, LINO BELUŠIĆ, EDUARDO RAJKOVIĆ, DANE MIRKOVIĆ, ANTON RASO, ĐORĐE JANOŠEVIĆ, VLADIMIR ŠEŠELJA, NEREO BUTKOVIĆ, ARUDINO NEFAT .

OSTALI: PRILOG

2010. godina
Sportašica SABINA CEROVAC, taekwondo
Sportaš DAMIR ISLAMBAŠIĆ, judo
Ženska ekipa ŽENSKI RUKOMETNI KLUB „ARENA“
Muška ekipa VESLAČKI KLUB „ISTRA“
Najperspekt. sportašica VALERY ŠVIGIR, plivanje
Najperspekt. sportaš SAŠA LJUBOJEVIĆ, teakwondo
Sportašica s invaliditetom MIKELA RISTOSKI, atletika
Sportaš s invaliditetom MARKO ULEŽIĆ, atletika
Životno djelo FRANKO BUTKOVIĆ, LJUBOMIR CEROVAC, ANDRIJA JERGOVIĆ, DRAGAN RUŽNJAK
Posebne nagrade ELVIS ORBANIĆ, TRENER VK“ISTRA“, DANIJEL TEMIN, TRENER OSOBA S INVALIDITEOM AK “ISTRA“, SLAVICA BONIĆ, TRENER MRK „ARENA“-ULAZAK U PREMIJER LIGU, BOKSAČKI KLUB „PULA“ 65.-GODIŠNJICU RADA I DJELOVANJA
2009. godina
Sportašica IVANKA BILOBRK, stolni tenis
Sportaš MARKO PEREŠA, jedrenje
Ženska ekipa ŽENSKI RUKOMETNI KLUB  ARENA
Muška ekipa JUDO KLUB “ISTARSKI BORAC”
Najperspekt. sportašica VALERY ŠVIGIR, plivanje
Najperspekt. sportaš ALEN MELON, atletika
Sportašica s invaliditetom MIKELA RISTOSKI, atletika
Sportaš s invaliditetom MLADEN JURADA,
Rezultati i niz godina rada JUDO KLUB „ISTARSKI BORAC“, PLIVAČKI KLUB „PULA“, ATLETSKI KLUB „ISTRA“, ŠAHOVSKI KLUB „PULA“
Životno djelo DRAGO JANIĆ, MARIO ČERNJUL, DANIJEL KRELJA I STANKO HAUTZ
2008. godina
Sportašica MATEJA PETRONIJEVIĆ, jedrenje
Sportaš DAMIR ISLAMBAŠIĆ, judo
Ženska ekipa ODBOJKAŠKI KLUB “OTP BANKA”
Muška ekipa JUDO KLUB “ISTARSKI BORAC”
Najperspekt. sportašica TAJANA GANIĆ, jedrenje
Najperspekt. sportaš FILIP MATIKA, jedrenje
Sportašica s invaliditetom MIKELA RISTOVSKI, atletika
Sportaš s invaliditetom RAMON BAJČINOVCI, atletika
Životno djelo MIRJANA RUŽNJAK, PERO TADIĆ, NEREO BUTKOVIĆ, MATIJA ROJNIĆ, JOSIP PINO LITAR, ALESIO BILETIĆ, MOJMIL ZUBAN, LIVIO MATOŠEVIĆ
Posebne nagrade JUDO KLUB ISTARSKI BORAC, JUDO KLUB PULAFIT, NENAD FERČEC
2007. godina
Sportašica SABINA CEROVAC, taekwon do
Sportaš GORAN KOSOVIĆ, taekwon do
Ženska ekipa ŽENSKI RUKOMETNI KLUB  „ARENA“
Muška ekipa JUDO KLUB “ISTARSKI BORAC”
Najperspekt. sportašica TAJANA GANIĆ, jedrenje
Najperspekt. sportaš MIHOVIL TURČINOVIĆ, plivanje
Sportašica s invaliditetom MIRJANA RUŽNJAK, atletika
Sportaš s invaliditetom GRACIJANO TURČINOVIČ, atletika
Životno djelo SAVO ILIĆ, ZLATKO HOMOKI,SLAVOLJUB BOŠKOVIĆ, MILAN VITASOVIĆ, MIROSLAV HLUŠIČKA
Posebne nagrade HK ISTARSKI BORAC, TAJANA GANIĆ, FILIP MATIKA, DUBRAVKO KOLEC, IVAN MARTINČIĆ
2006. godina
Sportašica MATEA PETRONIJEVIĆ, jedrenje
Sportaš MIRSAD AHMETI, boks
Ženska ekipa ODBOJKAŠKI KLU  “OTP BANKA”
Muška ekipa STOLNOTENISKI KLUB  “PULA”
Najperspekt. sportašica MATEA IKIĆ, odbojka
Najperspekt. sportaš MARKO PEREŠA, jedrenje
Sportašica s invaliditetom MIRJANA RUŽNJAK, atletika
Sportaš s invaliditetom GRACIJANO TURČINOVIČ, atletika
Životno djelo SERGIO SCORIA, ALDO BURŠIČ, DINO MAKOVAC
Posebne nagrade VK “ISTRA”, BK “PULA”
2005. godina
Sportašica NEVENA LENĐEL, atletika
Sportaš MILOŠ VUKOTIĆ, judo
Ženska ekipa ODBOJKAŠKI KLU  “OTP BANKA”
Muška ekipa JUDO KLUB “ISTARSKI BORAC”
Najperspekt. sportašica SARA AMBRUŠ, plivanje
Najperspekt. sportaš MARKO ČALIĆ, boks
Sportašica s invaliditetom  
Sportaš s invaliditetom  
Životno djelo LUKA BELIĆ, DAVOR CRNOBORI i JOSIP CVETKO
Posebne nagrade